شناسه خبر: 71586 منتشر شده در مورخ: 1398/02/24 ساعت: 12:36 گروه: اجتماعی
رئیس اتحادیه میوه و تره بار یزد با بیان علت‌های افزایش قیمت هندوانه در بازار استان گفت: صادرات و گران شدن تجهیزات کشت سبب افزایش قیمت هندوانه در بازار شده است.

به گزارش یزدی نیوزحسین مشرف با اشاره به افزایش و کاهش روند قیمت میوه در استان یزد اظهار داشت: قبل از شروع ماه مبارک رمضان قیمت برخی از میوه‌ها گران و برخی دیگر ارزان‌تر بود که با شروع ماه رمضان تغییراتی در قیمت‌ها به وجود آمد.

 
رئیس اتحادیه میوه و تره بار یزد به کاهش 50 درصدی قیمت پیاز اشاره کرد و گفت: پیاز از 8 هزار تومان به 4 هزار و 500 تومان، خیار سبز از 5 هزار تومان به 3 هزار و 500 تومان، کدو مسمایی از 3 هزار و 100 تومان به هزار و 150 تومان کاهش یافت.
 
وی با بیان اینکه قیمت سیب زمینی و هندوانه با شروع ماه مبارک رمضان روند افزایشی به خود گرفت افزود: افزایش قیمت هندوانه دلایل مختلفی دارد یکی از آنها صادرات این میوه و دیگری اینکه مواد اولیه کشت هندوانه مثل بذر، کود، نایلون و سم و برخی دیگر اقلام مورد نیاز برای کشت آن در سال جاری افزایش قیمت داشته و با توجه به اینکه کشاورز نیز برای خرید این وسایل با مشکلات مالی روبه‌رو بوده سبب کاهش سطح کشت هندوانه و همچنین افزایش قیمت آن در بازار شده است.
 
مشرف یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت هندوانه در بازار را تمام شدن برداشت این محصول در یکی از مناطق جیرفت عنوان و خاطرنشان کرد: منطقه دیگر در این شهرستان جدیداً شروع شده و تا عرضه جدید هندوانه در بازار اتفاق بیافتد با قیمت‌های کنونی به فروش خواهد رسید و این در حالی است که طی دو روز گذشته به واسطه زیاد بودن این محصول در میادین، شاهد فروش با قیمت پایین‌تری از 2 هزار و 500 تومان بودیم.
 
رئیس اتحادیه میوه و تره بار یزد با اشاره به اینکه کشت هندوانه در استان صورت نمی‌گیرد ادامه داد: برخی میوه‌ها در استان تولید می‌شود ولی کشت هندوانه را در استان یزد نداریم.
 
منبع:خبرگزاری تسنیم
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1586 sec