شناسه خبر: 71250 منتشر شده در مورخ: 1398/02/09 ساعت: 12:22 گروه: اجتماعی
رئیس همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه یزد:

۱۰۰ بورس تحصیلی به دانشجویان مجارستانی در یزد اعطا شد

۱۰۰ بورس تحصیلی به دانشجویان مجارستانی در یزد اعطا شد
رئیس همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه یزد از اعطای ۱۰۰ بورس تحصیلی به دانشجویان مجارستانی برای تحصیل در دانشگاه‌های یزد خبر داد.

به گزارش یزدی نیوزمحمدعلی حداد،  در مراسم افتتاحیه نخستین کنفرانس رؤسای دانشگاه‌های ایران و مجارستان در دانشگاه یزد با اشاره به تاریخچه دانشگاه یزد اظهار داشت: این دانشگاه در حال حاضر جزو ۲۰۰ دانشگاه جوان برتر دنیا است و بیش از ۱۴ هزار دانشجو دارد.

 
وی با اشاره به عزم دانشگاه یزد در جهت همکاری‌های علمی و بین المللی بیان کرد: امسال نزدیک به ۵ هزار دانشجوی بین المللی متقاضی تحصیل در دانشگاه یزد بودند.
 
حداد با بیان اینکه دانشگاه یزد مسئول روابط ایران با مجارستان تعیین شده است، خاطرنشان کرد: تلاش برای اجرای موافقت نامه‌ها از طریق بورس‌های دولتی و برنامه برای پژوهش‌های مشترک در دستور کار قرار گرفته است.
 
وی با اشاره به گسترش روابط علمی ایران و مجارستان از اعطای ۱۰۰ بورس تحصیلی به دانشجویان مجارستانی در دانشگاه‌های استان یزد خبر داد.
 
رئیس همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه یزد افزود: همچنین از وب‌سایت پذیرش دانشجویان مجازی در دانشگاه‌های کشور به ویژه دانشگاه‌های عضو کارگروه ملی همکاری‌های علمی ایران و مجارستان رونمایی شد.
 
حداد تاکید کرد: چشم انداز همکاری‌های ایران و مجارستان را بسیار روشن و امیدبخش می‌بینم و امیدواریم با تعامل جدی‌تر بتوانیم زمینه همکاری‌های گسترده‌تر میان دانشگاه‌های این دو کشور را فراهم کنیم.
 
منبع:خبرگزاری مهر
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/3427 sec