شناسه خبر: 70958 منتشر شده در مورخ: 1398/01/26 ساعت: 10:55 گروه: شهرستان ها
امام‌ جمعه ابرکوه انجام امور عمرانی به سبک شهر را در روستاها یک سیاست غلط دانست و گفت: بنیاد مسکن می‌تواند به ‌عنوان حافظ نماد و چهره اصلی روستا، از ادامه این روند جلوگیری کند.

به گزارش یزدی نیوزحجت‌الاسلام «سید ابراهیم حسینی» در دیدار مدیر و جمعی از پرسنل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این شهرستان، اظهار کرد: متأسفانه در سال‌های اخیر شاهد این هستیم که فعالیت‌های عمرانی در روستاها به سبک شهری انجام و موجب زدودن بکریّت از چهره روستاها شده است.

 
وی ابراز کرد: اقداماتی همچون تخریب کوچه‌ها و خانه‌ها، خیابان‌کشی، جدول‌سازی، ایجاد نمادهای شهری و غیره از جمله اقدامات و سیاست‌های غلطی است که به بهانه عمران و آبادانی در روستاها انجام می‌شود در حالی ‌که روستا باید اصالت خود را با جلوه میراثی بودن حفظ کند و جلوه روستایی داشته باشند.
 
رییس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه ضمن ابراز نگرانی از این که در دهه‌های آینده، منطقه‌ای به اسم روستا وجود نداشته باشد، تأکید کرد: بنیاد مسکن می‌تواند به‌عنوان حافظ نماد و چهره و ترکیب عناصر روستاها، نقش بسزایی در جلوگیری از ادامه روند غلط فوق داشته باشد.
 
«حمیدرضا چاکرالحسینی» مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان ابرکوه نیز در ابتدای این دیدار به بیان گزارشی از عملکرد مجموعه تحت مدیریت خود پرداخت و گفت: تاکنون طرح هادی در 26 روستای شهرستان با اجرای سنگ جدول، ایجاد پارک روستایی، دیوار ساحلی، اقدام پیرامون کاهش سوانح طبیعی و جلوگیری از آسیب به بافت روستاها انجام شده است.
 
وی همچنین از صدور بیش از 12 هزار سند واحدهای مسکونی در روستاهای شهرستان خبر داد و ابراز کرد: تاکنون بیش از یک‌هزار و 700 مورد واگذاری و تملک اراضی به واجدین شرایط در روستاهای ابرکوه صورت گرفته است.
 
 
منبع:ایسنا یزد
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1470 sec