شناسه خبر: 70758 منتشر شده در مورخ: 1398/01/11 ساعت: 09:54 گروه: اجتماعی
در مراسم بزرگداشت شهدای دهم فروردین یزد مطرح شد؛

رأفت اسلامی و اتحاد باید در جامعه پررنگ شود

رأفت اسلامی و اتحاد باید در جامعه پررنگ شود
حجت‌الاسلام کاظم راشد یزدی از وعاظ برجسته کشور بر ضرورت پررنگ شدن رأفت اسلامی و اتحاد در جامعه اسلامی تاکید کرد.

به گزارش یزدی نیوز حجت‌الاسلام کاظم راشد یزدی، در مراسم بزرگداشت شهدای دهم فروردین یزد و گرامیداشت دوازدهم فروردین، روز جمهوری اسلامی با تاکید بر اهمیت اتحاد و همدلی در همه جوامع به ویژه جامعه اسلامی اظهار داشت: یکی از مواردی که انقلاب اسلامی ایران را به پیروزی رساند، اتحاد و با هم بودن مردم بود بر این اساس برای تداوم انقلاب نیز اتحاد باید در جامعه تقویت شود.

 
وی تصریح کرد: تنها نقطه‌ای که دشمن می‌تواند از طریق آن ورود کرده و به انقلاب و نظام ضربه وارد کند، مسیر نفاق است و سیاست دشمنان ما همواره تفرقه افکنی در جامعه بوده است.
 
راشد یزدی با اشاره به مشکلات عدیده ای که انقلاب نوپای ایران در دوران جنگ تحمیلی با آن مواجه بود، افزود: در آن زمان مردم با اتحاد و به فکر هم بودن، با دوستی و مهربانی بسیاری از مشکلات را حل کردند اما متأسفانه اکنون این روحیات در جامعه ما کمرنگ و خشونت در جامعه پررنگ شده است.
 
وی با اشاره به فرموده پیامبر اسلام (ص) که فرمودند: «مسلمان کسی است که با شادی برادر مسلمان خود شاد و از ناراحتی او غمگین شود»، گفت: مسلمان واقعی باید دارای این ویژگی باشد و رأفت و مودت، همدلی و دلسوزی در آن وجود داشته باشد.
 
راشد یزدی تاکید کرد: باید برای تقویت این روحیه در میان مردم بیشتر کار شود و جامعه اسلامی باید جامعه‌ای با نشاط و مهربان باشد در حالی که امروز در جامعه ما دوستی و مهربانی و به فکر هم بودن کمرنگ شده و همه مسئولان باید به گونه‌ای عمل کنند که رأفت اسلامی و به یاد مسلمان دیگر بودن، در جامعه پررنگ شود.
 
به گزارش مهر، در این مراسم نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد، استاندار یزد و جمعی از مردم و مسئولان استان و خانواده معظم شهدا حضور داشتند.
 
جمعی از آزادگان استان تهران و خانواده‌های آنها نیز مهمانان ویژه این مراسم بودند.
 
در این مراسم طوماری با تقاضای دیدار با رهبر معظم انقلاب به امضا رسید.
 
در قیام دهم فروردین سال ۱۳۵۷ یزد که به منظور حمایت از شهدای قیام تبریز برگزار شد، چهار نفر از جوانان غیور یزد به نام‌های هادی رضا نامداری، شهریار مرادی، مهدی قدک فروشان و حسین پارساییان به شهادت رسیدند.
 
 
منبع:خبرگزاری مهر
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1297 sec