شناسه خبر: 69550 منتشر شده در مورخ: 1397/11/08 ساعت: 20:58 گروه: اجتماعی
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد:

موزه‌آرایی موزه دفاع مقدس یزد نیازمند ۷ میلیارد تومان بودجه است

موزه‌آرایی موزه دفاع مقدس یزد نیازمند ۷ میلیارد تومان بودجه است
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد با اشاره به آماده شدن ساختمان، تجهیزات و محتوای موزه دفاع مقدس یزد گفت: برای موزه‌آرایی به ۷ میلیارد تومان بودجه نیاز است.

به گزارش یزدی نیوز سردار رضا هدایتی صبح امروز در نشستی خبری با اشاره به اینکه مجموعه ساختمان اداری، موزه، کتابخانه و نمایشگاه روباز دفاع مقدس در سال ۹۶ در یزد افتتاح شد، اظهار داشت: محتوا، تجیزات و ساختمان موزه آماده است اما برای موزه‌آرایی توسط هنرمندان یزدی نیاز به ۷ میلیارد تومان اعتبار است.

 
وی با بیان اینکه بسیاری از دانش‌آموزان، دانشجویان و خانواده‌ها مشتاق بازدید از این موزه هستند، افزود: متاسفانه هنوز آمادگی لازم در این زمینه وجود ندارد اما امیدواریم با ورود خیران و اقدام مؤثر مسئولان ارشد استان، بتوانیم به زودی شاهد بهره‌برداری کامل از این فضا باشیم.
 
هدایتی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه به منظور سازماندهی فعالیت‌های در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، گروه‌ها و سازمان‌های مختلفی دسته‌بندی شده‌اند و هر یک به اجرای مأموریت‌های خود می‌پردازند، عنوان کرد: از جمله این موارد می‌توان به سازمان امور زنان، امور روحانیون، روابط عمومی و تبلیغات، ادبیات و تاریخ دفاع مقدس، پیشکسوتان دفاع مقدس، امور یادمان‌ها، امور اساتید و ... اشاره کرد.
 
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان یزد به تشریح فعالیت‌های هر یک از این سازمان‌ها پرداخت و خاطرنشان کرد: تشکیل بانک اطلاعاتی زنان و فرزندان شهدا، تهیه مستندهای رادیویی، ایجاد بانک اطلاعات جامع روحانیون ایثارگر، تولید مجموعه نمایشگاهی از شهدای روحانی و طلبه، جمع‌آوری ۹۰ هزار برگ از اسناد دوران دفاع مقدس، تشکیل پرونده برای شهدای دوران دفاع مقدس و ... بخشی از این اقدامات است.
 
وی همچنین از راه اندازی دو کتابخانه دفاع مقدس در خیابان کاشانی یزد خبر داد و گفت: کافه کتاب نیز در کنار موزه دفاع مقدس با همراهی و مشارکت یکی از پزشکان خیر یزد با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان در دهه فجر کلنگ زنی می شود.
 
هدایتی با بیان اینکه برای تکمیل موزه دفاع مقدس نیز نیاز به همراهی و مشارکت خیران داریم، اظهار امیدواری کرد: خیران در این زمینه نیز ورود پیدا کنند تا بتوانیم با مشارکت هم، اقدامی در راستای معرفی شهدا و بیان رشادت‌های آنها در دوران دفاع مقدس انجام دهیم.
 
منبع:خبرگزاری مهر
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1491 sec