شناسه خبر: 67115 منتشر شده در مورخ: 1397/07/20 ساعت: 13:16 گروه: فرهنگی و هنری
سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد از راه‌یابی ۱۱ قصه‌گوی یزدی به مرحله کشوری خبر داد.

به گزارش یزدی نیوز محمدرضا آخوندی در آیین اختتامیه بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی استان یزد با اشاره به حضور بسیار خوب قصه گویان در این دوره از مسابقات گفت: جشنواره قصه‌‌گویی یزد هر ساله با افزایش استقبال از سوی قصه گویان یزد روبرو است.

 
وی افزود: در بحث کیفی هم خوشبختانه هر سال شاهد افزایش کیفیت قصه‌گویی در استان هستیم و با توجه به این سطح امیدواریم که در سطح کشوری هم بتوانیم بهتر و بیشتر از گذشته بدرخشیم.
 
 
سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد گفت: در بیست و یکمین دوره مسابقات قصه گویی مرحله استانی یزد 200 نفر قصه گو حضور داشتند و با یکدیگر به رقابت پرداختند.
 
 
آخوندی از برگزاری مرحله های شهرستانی و استانی قصه گویی در یزد خبر داد و عنوان کرد: از بین 200 قصه گوی حاضر در این دوره از مسابقات 100 نفر به مرحله استانی و در نهایت 11 نفر وارد مرحله کشوری می شوند و با رقبای خود از دیگر استانهای کشور به رقابت در داستان گویی می پردازند.
 
 
آخوندی با تاکید بر اینکه داستان و داستان‌نویسی در یزد از جایگاه بسیار بالایی برخودار است گفت: پدر ادبیات کودک و نوجوان ایران مرحوم مهدی آذر یزدی از این استان برخواستند و نقش بسیار مهمی در وضعیت خوب داستان‌نویسی داشتند.
 
 
وی ادامه داد: وجود شوق در داستان‌نویسی و قصه‌گویی و قصه‌خوانی به واسطه فعالیت‌ها و خدمات امثال استاد مهدی آذر‌یزدی است و این بزرگان بودند که امروز داستان نویسی در ایران جایگاه خود را حفظ کرده است.
 
بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی استان یزد که از 16 مهرماه آغاز شده بود ، امروز به کار خود پایان داد.
 
 
منبع: خبرگزاری صداوسیما
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/3068 sec