شناسه خبر: 66592 منتشر شده در مورخ: 1397/06/31 ساعت: 17:16 گروه: اجتماعی
سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان یزد گفت: در سه ماهه گذشته بیش از 460 نفر از دوره های عمومی و تخصصی هلال احمر شهرستان یزد و اموزش های همگانی بهره مند شدند.

به گزارش یزدی نیوز به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ حسین مجیبی فر سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان یزد اظهار داشت : جمعیت هلال احمر با برنامه ریزی های مستمر تلاش می کند با آموزش افراد علاقه مند و ارائه آموزش های عمومی و تخصصی در جهت ارتقای آگاهی آنان در برابر حوادث و سوانح و داشتن جامعه ای مقاوم گام بردارد.

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان یزد به آموزش‌های عمومی و تخصصی اشاره کرد و گفت: ارتقاء دانش و ایجاد مهارت‌‌‌‌های لازم در زمینه  آشنایی با سوانح و حوادث و امداد و کمک های اولیه و همچنین ترویج فرهنگ خود امدادی و دگرامدادی یکی از مهمترین عوامل ارتقاء توانمندی های افراد جامعه در مقابل بروز حوادث و کاهش اثرات زیانبار آن است.

مجیبی فر گفت : 16 دوره امداد و کمک های اولیه 22 ساعته ، 8 دوره مهارتهای داوطلبی 40 ساعته ، 2 دوره عمومی امداد(حضوری) ، برگزار و فراگیران این دوره ها بیش از 460 نفر هستند.

وی همچنین بیان کرد :دوره هایی همچون مهارت های فوریت های پزشکی در حوادث ، آشنایی با تروما و مهارتهای امدادی آن، کارگاه تخصصی حمل مصدوم ، کارگاه کوتاه مدت آموزش کمک های اولیه ویژه تیم های عملیاتی امداد و نجات شهرستان برگزار و بیش از 130 نفر از این دوره ها بهره مند شدند.

مجیبی فر در پایان از راه اندازی تیم های امداد و نجات روستایی با همکاری بخشداری مرکزی یزد و دهیاران خبر داد و گفت : 12 سناریو مانورهای تخصصی در شرایط واقعی در این مدت طراحی و تدوین شده است.

google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1379 sec