شناسه خبر: 64333 منتشر شده در مورخ: 1397/03/05 ساعت: 12:22 گروه: اجتماعی
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد گفت: ۵۰هزار کیسه همیان مولا برای دریافت نذورات مردمی در ماه مبارک رمضان در محافل ، مساجد و درب منازل توزیع شده است.

به گزارش یزدی نیوزغلامرضا مشعل چی افزود: سال گذشته بیش از سه میلیارد تومان از سوی خیران یزدی برای اطعام و افطار نیازمندان و مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در ماه مبارک رمضان هزینه شد، امسال نیز برنامه افطاری مددجویان با حفظ عزت و کرامت نفس آنان برگزار می‌شود.

وی اشاره کرد: مردم نیکوکار استان می‌توانند در قالب طرح همیان مولا مواد خوراکی موردنیاز برای حمایت از نیازمندان و مددجویان تحت حمایت کمیته امداد را داخل کیسه‌های همیان مولا قرار داده و تحویل امدادگران این نهاد دهند، تا در بین جامعه هدف تحت حمایت توزیع شود.
مشعل چی گفت: گسترش فرهنگ خیر و احسان و تحقق برنامه‌هایی از قبیل طرح اکرام ایتام، محسنین (حمایت از فرزندان نیازمند غیر یتیم)، اطعام و افطار نیازمندان، همیان مولا (مشارکت در تهیه ارزاق موردنیاز محرومان)، شفا (کمک به درمان مددجویان)، طرح رحمت (کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد)، نذر و قربانی، مفتاح الجنه (سرکشی مسئولان و خیران از خانوار نیازمند) و فطریه و کفاره ازجمله طرح‌های مشارکتی این نهاد است که اجرای آن‌ها در ماه رمضان از اهمیت خاصی برخوردار است.
وی گفت: پایگاه‌های حامی یابی این نهاد در ایام خاص ازجمله سالروز میلاد کریم اهل‌بیت حضرت امام حسن مجتبی(ع)، ایام و لیالی قدر، سالروز شهادت ابوالایتام حضرت علی(ع) و روز عید سعید فطر در اماکن مختلف همچون دفاتر کمیته امداد در سطح استان، بقاع متبرکه و امام زادگان و مساجد باهدف شناسایی حامیان و ثبت‌نام از آنان برای مشارکت در طرح‌های مختلف مشارکتی آمادگی دارند.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان یزد در ادامه به استفاده از روش‌های نوین برای سهولت در کمک‌رسانی به نیازمندان اشاره کرد و گفت: علاقه‌مندان برای مشارکت در طرح‌های مختلف مشارکتی این نهاد می‌توانند از طریق تلفن همراه خود از طریق درگاه ussd  و شماره‌گیری# ۰۳۵*۸۸۷۷* و یا ارسال عدد یک به سامانه پیامکی ۸۸۷۷ اقدام کنند.
 
 
 
منبع:خبرگزاری صداوسیما
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1126 sec