شناسه خبر: 62382 منتشر شده در مورخ: 1396/11/25 ساعت: 15:12 گروه: میراث و گردشگری
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد گفت: امسال ۱۱۰ هزار گردشگر خارجی به استان یزد سفر کرده اند که این میزان در مقایسه با سال قبل از افزایش ۳۲ درصدی برخوردار است.

به گزارش یزدی نیوز فاطمه دانش یزدی در نشستی خبری در باغ دولت آباد یزد با اشاره به رویداد بسیار خوبی که در ۱۸ تیرماه امسال رقم خورد و بافت تاریخی به ثبت جهانی رسید، اظهار داشت: بافت تاریخی یزد به دلیل وسعت و یکپارچگی و پویایی و زنده بودن و بسیاری دیگر از شاخصه‌ها مورد توجه قرار گرفت و ثبت جهانی شد.

وی با بیان اینکه این رویداد، می تواند در صنعت گردشگری کشور و استان یزد تحول ایجاد کند، افزود: گردشگری به طور قطع می تواند روند رو به رشد اشتغال را به دنبال داشته باشد به نحوی که بیش از ۸۰۰ نوع شغل می تواند در ردیف مشاغل حوزه گردشگری ایجاد شود.

دانش یزدی با بیان اینکه ورود هر گردشگر به طور مستقیم و غیرمستقیم میِ‌تواند برای ۱۱ نفر شغل ایجاد کند، عنوان کرد: در ۹ ماهه اول امسال با رشد ۳۲ درصدی آمار گردشگران خارجی مواجه بوده ایم به نحوی که سال گذشته ۸۳ هزار و ۳۳۵ گردشگر خارجی و امسال طی ۹ ماه، ۱۱۰ هزار گردشگر خارجی به استان یزد سفر کرده اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با اشاره به وجود ۱۲۴ واحد اقامتی با ظرفیت اسکان ۵ هزار نفر، افزایش ۱۱ کمپ کویرنوردی به کمپ‌های استان یزد، افزایش واحدهای بومگردی و ... بیان کرد: گردشگری استان یزد در مسیر رشد قرار گرفته و زیرساخت‌های آن نیز به نسبت در حال افزایش بوده و سرمایه گذاری‌های خوبی در این زمینه انجام شده است.

وی یادآور شد: در سال ۹۲ میزان سرمایه گذاری در حوزه گردشگری استان یزد ۲۰ میلیارد تومان بود که این میزان در سال ۹۵ به ۱۴۳ میلیارد تومان و در ۹ ماهه سال جاری به ۶۳ میلیارد تومان رسیده است.

دانش یزدی ادامه داد: امسال ۵۷ پروژه در حوزه گردشگری مورد بهره برداری قرار گرفته ضمن اینکه ۲۰۹ پروژه با سرمایه گذاری ۲۸۵ میلیارد تومان نیز هم اکنون به پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی رسیده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در حال حاضر هزار و ۷۲۰ اثر در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است، اظهار داشت: در سال جاری و سال گذشته ۹۱ اثر جدید دیگر نیز به ثبت رسیده است.

دانش یزدی با اشاره به اینکه پنج اثر تاریخی استان یزد نیز ثبت جهانی شده است، افزود: باغ  دولت آباد، باغ پهلوان پور مهریز، قنات زارچ، قنات حسن آباد و بافت تاریخی یزد، پنج اثر تاریخی ثبت شده جهانی هستند.

وی همچنین از مرمت ۲۸۱ بنا در سطح استان طی سال‌های ۹۵ و ۹۶ خبر داد و گفت: مهمترین اقدامات انجام شده در این زمینه، ساماندهی قنات زارچ و ساخت موزه یزد در خانه صدرالعلما است که امیدواریم این موزه در یک روند پنج ساله تکمیل و بهره برداری شود.

 

منبع:خبرگزاری مهر

google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1395 sec