شناسه خبر: 62338 منتشر شده در مورخ: 1396/11/23 ساعت: 11:52 گروه: سیاسی
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از چالش ‌های مهم شوراهای اسلامی وجود قوانین دست و پاگیر است که باید در آن بازنگری لازم انجام شود.

به گزارش یزدی نیوزمحمدرضا عارف، در نشست شورای اسلامی شهر یزد با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود: شوراهای اسلامی در شهرها نقش تعیین کننده ای در امور مختلف مردم دارند و در کشور از جایگاه خوبی برخوردارند.

وی ادامه داد: یکی از افتخارات دولت اصلاحات ، برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی و فراهم کردن زمینه حضور مردم در سرنوشت خویش بود که بعد از گذشت 2 دهه از انقلاب اسلامی در کشور بوجود آمد و تصدی امور به آنها واگذار شد.
این مسوول تصریح کرد: به رغم فعالیت شوراهای اسلامی در سال های گذشته هنوز نقایص بزرگی در آن وجود دارد که برای نمونه باید دولت دست از تصدیگری امور آب و برق بردارد و آن را به شوراهای اسلامی بسپارد.
عارف اظهار کرد: خدمات مختلف به مردم در شهرها باید روز به روز ارتقا یابد چون خدمات شهری از مهمترین مسائلی است که مورد نیاز مردم و مطالبات آنهاست و موجب بقای شهرها می می شود.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به ثبت جهانی یزد اشاره کرد و گفت: این اتفاق یک فرصت بسیار استثنایی برای یزد و حتی کشور است که باید علاوه بر نگاه توسعه ای و اقتصادی، نگاه فرهنگی و اجتماعی نیز به آن داشت.
وی یاد و خاطره شهدا و سومین شهید محراب حضرت آیت الله شهید صدوقی (ره) را گرامی داشت و بر حرکت در مسیر ارزش های انقلاب و تداوم راه شهدا و حضرت امام خمینی (ره) تاکید نمود.
استان یزد یک میلیون و 138 هزار نفر جمعیت دارد که حدود 60 درصد در مرکز استان زندگی می کنند.

 

منبع:ایرنایزد

google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1428 sec