شناسه خبر: 62094 منتشر شده در مورخ: 1396/11/12 ساعت: 20:37 گروه: اقتصادی
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری یزد گفت: همزمان با دهه فجر، چهار طرح نیروگاهی و صنعتی با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری هفته آینده در این استان به بهره برداری می رسد.

به گزارش یزدی نیوزعلی زینی وند روز پنجشنبه، افزود: این طرح ها شامل نیروگاه تابان و نیروگاه خورشیدی نوآتیه شهرستان اشکذر و نیروگاه سرو اردکان و کارخانه فولاد یک میلیون تنی چادرملو است.

وی افزود: نیروگاه سیکل ترکیبی تابان با ظرفیت 484 مگاوات با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در محدوده شهرستان اشکذر در سفر معاون اول رئیس جمهوری افتتاح می شود.
معاون استانداری یزد با اشاره به بهره برداری از نیروگاه خورشیدی نوآتیه که با 500 میلیارد ریال آماده افتتاح است، یادآور شد: این نیروگاه به‌ صورت خرید تضمینی 20 ساله به میزان 10 مگاوات و ظرفیت تولید 18.5 میلیون کیلووات ساعت در سال در اشکذر احداث شد.
زینی وند، اظهار کرد: در سفر جهانگیری، واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی 500 مگاواتی سرو (چادرملو اردکان) به بهره‌برداری می‌رسد که ظرفیت اسمی این نیروگاه 492 مگاوات برق ساعت است که زمینه اشتغال 100 نفر را ایجاد می کند.
زینی وند گفت: فولاد چادرملو نیز با ظرفیت تولید 950هزار تن سالانه و سرمایه گذاری 886 میلیارد تومان در این سفر به بهره برداری می رسد که زمینه اشتغال 600 نفر فراهم خواهد شد. 
وزیران نیرو ، صنعت و معدن و تجارت ، دادگستری، همچنین رئیس سازمان میراث فرهنگی ، معاون اول رئیس جمهوری را در این سفر همراهی می کنند.
در دهه فجر امسال در مجموع 635 پروژه با 22هزار میلیارد ریال در حوزه های عمرانی، انرژی، مخابراتی، کشاورزی، صنعتی ، گردشگری، فرهنگی، بهداشتی و دامداری در استان یزد به بهره‌ برداری می رسد که با بهره برداری از این پروژه ها زمینه اشتغال سه هزار نفر و 192 نفر ایجاد خواهد شد.
معاون اول رئیس جمهوری در سفر یک روزه به استان یزد علاوه بر شرکت در آیین بهره برداری از طرح های یادشده، از چند طرح عمرانی و تولیدی بازدید می کند و در شورای اداری استان نیز حضور می یابد.

منبع:ایرنا یزد

google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1605 sec