شناسه خبر: 116823 منتشر شده در مورخ: 1399/07/06 ساعت: 21:14 گروه: شهرستان ها
فرماندار خاتم با تاکید بر ضرورت ورود نهادهای فرهنگی این شهرستان به مبارزه با موادمخدر گفت: آگاه سازی و اطلاع رسانی با محوریت خانواده و مدارس انجام شود.

به گزارش یزدی نیوز جواد میربهبودی‌زاده  در نشست شورای فرهنگ عمومی مروست اظهار داشت: شهرستان خاتم از ظرفیت‌های شاخص طبیعی، تاریخی، نیروی انسانی توانمند و پتانسیل‌های بکر برخوردار است که نیازمند شکوفایی و فعال‌سازی برای حل مشکلات موجود و حرکت به سمت پیشرفت و رفاه اجتماعی هرچه بیش‌تر است.

 
وی تصریح کرد: این رشد و پویایی نیز میسر و امکان‌پذیر نمی‌شود مگر اینکه بتوانیم ظرفیت‌های فرهنگی و اجتماعی را فعال و تقویت کنیم و به عنوان پشتوانه رشد برای سایر بخش‌ها قرار دهیم.
 
فرماندار خاتم گفت: از این رو باید همه دلسوزان شهرستان و دستگاه‌های اجرایی برای تمام برنامه‌ها پیوست فرهنگی در نظر بگیرند تا بتوانیم در کنار معرفی توانمندی‌ها و شاخصه‌های شهرستان ظرفیت‌های مردمی را به یکدیگر پیوند زده و برنامه‌های توسعه‌ای و نیازسنجی شده پیش رو را با سرعت بیشتری در مسیر اجرا قرار دهیم.
 
میربهبودی زاده افزود: برای جلوگیری و مبارزه با مصرف مواد مخدر علاوه بر فعالیت‌های ارزشمند نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌های امنیتی در حوزه شناسایی عاملان وارد کردن و توزیع مواد مخدر، پاکسازی برخورد با خاطیان، لازم است دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی هم آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی نسبت به این موضوع را با محوریت خانواده و مدرسه مورد توجه قرار دهند.
 
وی گفت: تمام این کارها باید انجام شود تا بتوانیم در کنار اقدامات نظارتی آگاه‌سازی اجتماعی را هم تقویت کرده و برای ایمن‌سازی جامعه نسبت به اثرات سو مواد مخدر گام برداریم.
 
فرماندار خاتم بیان کرد: موضوع دیگر پیش رو بحث سلامت اجتماعی است؛ که باید ارتقای سلامت جسمی و روانی در دو بعد کمیت و کیفیت بر مبنای نیازسنجی در بخش‌های مختلف شهرستان و تمامی گروه‌های سنی مورد توجه باشد و اگر سلامت اجتماعی تقویت نشود در نقطه مقابل افزایش آسیب‌های اجتماعی را شاهد هستیم.
 
میربهبودی زاده بیان کرد: بر این اساس و با توجه به شیوع ویروس کرونا اهمیت این موضوع دوچندان شده و بدون شک سلامت اجتماعی گذرگاه توسعه جامعه است و امروز باید در کنار وظایف دستگاه‌های اجرایی و نهادهای تخصصی حوزه بهداشت و سلامت عمومی از ظرفیت‌های اجتماعی به ویژه  گروه‌های فرهنگی، مذهبی و خیرین نیز برای ارتقای سلامت؛ جامعه را بهره‌مند ساخت.
 
وی افزود: حضور مردمی و همبستگی اجرایی شهرستان در موضوع کرونا نمونه‌ای از موضوع  پیوند ظرفیت‌ها در این زمینه بود که امید است این تجربه ارزشمند را الگویی برای حرکت در سایر موضوعات جهت خدمت به مردم و حل دغدغه‌های پیش رو قرار دهیم.
 
 
منبع:خبرگزاری تسنیم
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1367 sec