شناسه خبر: 116810 منتشر شده در مورخ: 1399/07/06 ساعت: 12:41 گروه: اجتماعی
رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد:

مسائل مشترک بین وکلا و دستگاه قضایی آسیب شناسی می شود

مسائل مشترک بین وکلا و دستگاه قضایی آسیب شناسی می شود
رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد گفت: در دوران تحول قوه قضاییه باید با اصلاح امور، شرایط را برای خدمت به مردم و تحقق هدف مقدس احقاق حق و بسط عدالت هموار کرد.

به گزارش یزدی نیوز مجید فرهمندزاده، در جلسه با رئیس کانون وکلای یزد اظهار داشت: پس از نشست مشترک شورای معاونین دادگستری با هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری استان یزد، مقرر شد مسائل مشترک در یک کارگروه اختصاصی طرح و پیرامون مسائل و مشکلات دو سویه بحث و تبادل نظر صورت پذیرد.

 
وی تصریح کرد: ماحصل همه این نشست‌های مشترک، باید ختم به ارتقا خدمت به مردم، اعتلای نظام قضائی استان و گسترش عدالت در جامعه گردد.
 
این مقام قضائی، بر رعایت شأن وکلا در مجموعه قضائی استان تأکید کرد و بیان داشت: وکلا یک بال فرشته عدالتند و در این راستا و با توجه به هدف مقدسی که دنبال می‌کنند شرایطی فراهم شده تا با رعایت شأن تردد آنان در دادگستری تسهیل گردد.
 
وی با یادآوری راه اندازی طرح «کاردکس» که در راستای تردد وکلا با هدف حفظ شئون شغلی وکلا و دیگر مرتبطین دستگاه قضائی در هفت قوه قضائیه رونمایی شد، اظهار داشت: تلاش مجموعه قضائی استان بر تسهیل امور با تکیه بر تکنولوژی‌های روز است.
 
رئیس حفاظت اطلاعات دادگستری استان یزد، از نظارت بر مسائل مالی، اخلاقی و رفتاری نهادهای هم زیست با قوه قضائیه خبر داد و گفت: کانون وکلا یک نهاد مستقل غیر دولتیِ خودگردان است و از این جهت باید این نهاد خود بر مجموعه تحت امر خویش نظارت داشته باشد، اما از آنجا که هم زیستی این نهاد با مجموعه قضائی، موجب توقع مردم شده و هرگونه لغزش و خطایی به نام مجموعه قضائی نیز نوشته می‌شود، نظارت بر مسائل مالی، اخلاقی و رفتاری این قشر از سوی مجموعه حفاظت و اطلاعات دادگستری نیز صورت می‌پذیرد.
 
وی با اشاره به درخواست مجموعه وکلا برای مشارکت در نشست‌های قضائی و بهره مندی از ظرفیت علمی دادگستری، این حرکت را به فال نیک گرفت و گفت: با همکاری معاونت منابع انسانی دادگستری همانگونه که در نشست‌های تخصصی نقد رأی یک بخش ویژه برای وکلا دیده شد، برنامه‌ای برای مشارکت بیشتر وکلا در نشست‌های علمی نیز در نظر گرفته می‌شود.
 
فرهمندزاده اظهار داشت: آموزش، نیازی است که هیچگاه از انسان ساقط نمی‌شود و بدون تردید هرچه سطح علمی مجموعه قضائی و وکلا و کارشناسان افزایش یابد در تحقق عدالت و اتقان آرا تأثیر مثبت خواهد گذاشت.
 
وی گفت: نشست‌های مشترک، نقش به سزایی در ارتقا امور مرتبط دارد لذا با هدف بررسی مصوبات جلسات مشترک قبل و همچنین نقد و بررسی مسائل مرتبط روز، نشست‌های مشترک به صورت ماهانه برگزار خواهد شد.
 
 
منبع:خبرگزاری مهر
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/1329 sec