شناسه خبر: 116794 منتشر شده در مورخ: 1399/07/05 ساعت: 11:58 گروه: اجتماعی
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان یزد گفت: در ایام ماه محرم در بیش از ۴۵۰ منزل مراسم روضه خانگی توسط اوقاف اجرا شده است.

به گزارش یزدی نیوزمحمدحسین کاظمی در یزد اظهار داشت: امسال به دلیل محدودیت‌های کرونایی در برگزاری مراسمات عزاداری طرح روضه‌های خانگی را راه‌اندازی نموده‌ایم که با هماهنگی مبلغان این کار در حال انجام است.

 
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان یزد گفت: افرادی که قصد دارند در جمع خانوادگی خود مراسم روضه‌خوانی داشته باشند، به ادارات اوقاف پیام می‌دهند، در زمان مشخص بدون هیچ هزینه‌ای روحانی ما برای مراسم می‌رود، تاکنون در بیش از 450 منزل در ایام ماه محرم مراسم روضه خانگی را برگزار نموده‌ایم.
 
وی افزود: تمام هدف ما حفظ سنت روضه‌خوانی است، به این سبک نزدیک به 800 نفر از مبلغین که تماما دوره‌های خطابه را گذرانده‌اند برای این طرح انتخاب کردیم.
 
 
کاظمی تصریح کرد: مبلغانی که برای روضه‌های خانگی می‌روند یک بسته فرهنگی برای اهل خانه می‌بردند در این بسته یک تندیس یادگاری و کتاب هفت شهر عشق است، پس از آن جهت هم‌افزایی بیشتر از کتاب مسابقه‌ای برگزار می‌شود.
وی اظهار داشت: در راستای اجرای نیات واقفان با توجه به اینکه در برخی موارد با محدودیت‌های پخت و اطعام عزاداران مواجه بودیم، به جای آن 1500 عدد بسته‌های غذایی حبوبات به ارزش 400 میلیون تومان تهیه شد و در شب تاسوعا و عاشورای حسینی بین نیازمندان توزیع کردیم.
 
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان یزد ادامه داد: پخت آش روز عاشورا با هماهنگی و طبق روال قبل انجام و توزیع شد، امامزادگان هم طبق روال سال‌های قبل برنامه‌ بصیرت عاشورایی خود را انجام دادند، برنامه‌های شاخص عزاداری در دهه اول محرم همچنین مراسم رهروان زینبی در امامزادگان انجام شد.
 
 
منبع:خبرگزاری تسنیم
google-buzz twitter digg facebook linkedin
کلید واژه
 
نظرات | 0 نظر
captcha
Page Generated in 0/2373 sec